Ako sa pripraviť na sťahovanie?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Ako sa pripraviť na sťahovanie?

Sťahovanie bytu či domu môže byť pre mnohých z vás stresujúcich udalostí. Nieje sa čomu čudovať. Zmena bydliska zo sebou prináša veľa práce zo zariaďovaním nového bývania. V tomto článku sa Vám budeme snažiť čo najviac pomôcť minimalizovať stres a uľahčiť celý priebeh sťahovania. Prejdeme si celý priebeh sťahovania tak, aby ste boli perfektne pripravený na svoj Deň D, aby ste si už v predstihu zabezpečili všetky potrebné veci.

 

Mesiac pred sťahovaním

Rezervujte si termín u sťahovacej firmy.

Na základe našej dlhoročnej praxe je ideálne ak si sťahovaciu firmu rezervujete v dostatočnom predstihu. Ak už máte termín svojho sťahovania, nie je na čo čakať. Vyhnete sa tak minimálne stresu zo zháňania sťahovacej firmy na poslednú chvíľu a máte istotu stabilného termínu.

Zbavte sa vecí ktoré nepotrebujete.

V každej domácnosti sa nájdu nejaké veci, ktoré si do nového bývania si už brať nechcete. Zbavte sa ich čo najskôr! Zjednodušíte si tak triedenie a balenie vecí, ktoré sa budú sťahovať s Vami. Ak nemáte možnosť sa týchto veci zbaviť, je dobré ich pripraviť bokom a požiadať sťahovaciu firmu aby sa ich zbavila ona.

 

3 týždne pred sťahovaním

Zbavte sa nebezpečných látok a chemikálií.

V každej domácnosti sa nachádzajú rôzne typy chemikálií a horľavín. Týchto vecí je potrebné sa zbaviť čo najskôr nakoľko pri sťahovaní môžu spôsobiť rôzne komplikácie. Pri sťahovaní s manipuluje z ťažkým nábytkom a tieto látky vám pri tom môžu spôsobiť nechcené komplikácie.

Sem paria látky: Spreje, čistiace látky, chemikálie, …

V prípade ak sa týchto látok zbavovať nechcete je potrebné ich samostatne zabaliť do krabice a dôkladne ich označiť.

 

2 týždne pred sťahovaním

Vás Deň D je už za dverami. Pred zmenou Vášho bydliska je dôležité vybaviť určité povinnosti. Neodkladajte ich, teraz je na to ideálny čas. Čo sem patrí?

Zmena poštovej adresy.

Informujte vašu poštu o zmene adresy pre doručovanie vašich zásielok. Určite nechcete si chodiť pre poštu do starého domu či bytu. Možno aj vy ste sa už stretli že na úradoch to jednoducho občas trvá. Preto je dôležité o zmenu doručovacej adresy požiadať v dostatočnom predstihu.

Upozornite všetky inštitúcie o zmene adresy.

Tak isto ako ste kontaktovali svoju poštu je potrebné tento krok spraviť u poskytovateľa internetu, televízie, mobilného operátora ale aj v banke. Vždy odporúčame si na internete vyhľadať ich prevádzku a navštíviť ju osobne. Vyhnete sa tak prípadným komplikáciám.

 

Týždeň pred sťahovaním

Roztrieďte a zbaľte majetok.

Svoje veci už máte preriedené a viete čo si do nového bývania budete zo sebou brať. Tento proces je najviac časovo náročný, z toho dôvodu je potrebné začať už teraz. Ako baliaci materiál je vhodné použiť krabice a prepravky, ktoré nájdete v každom väčšom obchode. Každú krabicu je dôležité viditeľne označiť aby sa poprípade krehké veci v nej nepoškodili.

V prípade ak sa vám nepodarí zohnať krabice a baliaci materiál nezúfajte, my vám ich zabezpečíme ak o to požiadate.

 

24 hodín pred sťahovaním

Pripravte mrazničku a chladničku.

Chladnička a mraznička potrebujú svoj čas na rozmrazenie a vysušenie. Tieto dva spotrebiče používate každý deň preto sa pripravujú ako posledné, tesne pred sťahovaním. Keďže už máte všetky veci pripravené a zabezpečené máte na to dostatok času.

Pripravte ostatné spotrebiče.

Spotrebiče, ktoré používate sporadicky môžete pripraviť a vyčistiť už o niečo skôr. Predpokladáme však, že ich používate pravidelne, preto stačí začať z ich prípravou na prevoz 24 hodín pred sťahovaním.

 

Deň D

Príprava postele a nábytku.

Hurááá, Deň D je tu! Toto bola posledná noc vo vašom starom byte. Chápeme že teraz Vám v hlave behajú nostalgické spomienky ale je potrebné spraviť ešte posledné úkony. Je dôležité aby všetky skrine a ukladacie priestory ( napr. v šuplíkoch alebo, v posteliach ) boli prázdne.

Prejdite si postup sťahovania so sťahovacou službou.

Ako náhle dorazí sťahovacia služba sťahovanie sa môže začať. Je dôležité aby ste si prešli zo sťahovacou službou plán sťahovania. Dosiahnete tak čo najefektívnejšie a najrýchlejšie presťahovanie. Je dôležité aby ste boli pripravený v prípade možných otázok od sťahovacej firmy. Ani my nevieme všetko, preto napríklad ak bude nejaké krabica nejasne označená, budeme sa informovať.

 

Sťahovanie nemusí byť len stresujúce ale môže byť aj radosťou. Ak dodržíte tento postup, minimalizujete svoj stres pri zmene svojho bývania.

Dúfame že sme vám pomohli a tešíme sa s Vami z nového domova.