Ako si uľahčiť sťahovanie? Máme pre vás 10 tipov.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Plánujete sa sťahovať do nového bytu alebo domu? Sťahovanie môže byť značne fyzicky ale aj psychicky náročná činnosť. Máme tu pre vás 10 šikovných rád s ktorými to bude hračka. V tomto článku si prejdeme ako vybrať správnu sťahovaciu službu a ukážeme vám pár zlepšovákov ktoré vám pomôžu pri sťahovaní.

 

1. Máte už stanovené kedy sa približne budete sťahovať? Začnite ideálne postupom podľa predchádzajúceho článku: Ako sa pripraviť na sťahovanie?. Začnite postupne sa zbavovaním zbytočných vecí ktoré chcete vyhodiť, už v dostatočnom predstihu a nasledujte postupne inštrukcie. Ak máte dostatočný predstih môžete svoje veci ktoré už nebudete potrebovať ponúknuť na rôznych inzertných portáloch ako je Bazoš alebo Bazár.

 

2. Zbaľte sa do jedného kufra ako keby ste išli na dovolenku. Je potrebné si uvedomiť že ako náhle sa ocitnete v novom bývaní budete mať všetky veci zbalené v krabiciach. Z toho dôvodu je dobré si pripraviť veci ako čisté oblečenie, mydlo a podobne do jedného kufra aby ste tieto veci mohli v prvých hodinách po presťahovaní ihneď použiť ak ich budete potrebovať. Uľahčí vám to minimálne v tom že nemusíte hľadať v ktorej krabici sa čo nachádza.

 

3. Nezabudnite na dokumenty! Všetky dokumenty od vysvedčení až po rodný list si zbaľte zvlášť do jednej označenej krabice „DOKUMENTY“. Zabránite tak k strate a poškodeniu týchto dôležitých dokumentov.

 

4. Krabice ktoré budeme sťahovať si dôkladne označte tak aby hneď bolo jasné čo sa v nich nachádza. Na krabicu je vždy vhodné napísať napríklad „Kuchyňa – taniere, Obývačka – knihy,…“ tak si zaistíte že pri vybaľovaní budete mať poriadok a viete si naplánovať kde začnete.

 

5. Krehké veci baľte do novín alebo bublinkovej fólie. Tieto veci je vždy potrebné baliť samostatne. Áno každý tanier, pohár a podobne zabaľte dôkladne samostatne do novín alebo bublinkovej fólie aby sa pri sťahovaní nepoškodili.

 

6. Pozor na preplnenie krabíc ťažšími vecami. Kartónové krabice majú určitú nosnosť. Preto dbajte na to aby krabice neboli moc ťažké. Áno mi ich zvládneme presťahovať aj keď sú ťažšie ale krabica sa môže roztrhnúť a vaše veci sa poškodia.

 

7. Šperky a cennosti si vždy sťahujte sami! Šperky a rôzne druhy cenností je vhodné ak si zbalíte zvlášť a máte možnosť si ich presťahovať vždy sami. Predsa sa nejedná o veci z malou hodnotou.

 

8. Oblečenie ktoré treba vyprať, vyperte ešte pred sťahovaním. Vďaka tomu nebudete musieť miešať špinavé a čisté oblečenie.

 

9. Sťahovanie nábytku a veľkého elektra môžete nechať na nás. Nábytok vám rozoberieme a presťahujeme my.

 

10. Počas sťahovania komunikujte zo sťahovacou službou. Aby sme vás presťahovali čo najrýchlejšie a bez problémov budeme od vás občas potrebovať vašu spoluprácu.

 

BONUS: Zvoľte si sťahovaciu službu ktorá má kladné hodnotia a vie čo robí. Vždy si skontrolujte ich webové stránky či majú všetky náležitosti. Prezentácia služby by mala vyzerať podobne: Sťahovanie Bratislava, Sťahovanie Banská Bystrica.