Ako ušetriť pri sťahovaní?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Máte stres zo sťahovania? Neviete koľko zaplatíte sťahovacej firme a čo keď mi niečo poškodia? Z dostatočnou prípravou môže byť sťahovanie aj radosťou.

Nečakajte do poslednej chvíle a kontaktujte sťahovaciu službu v dostatočnom predstihu. Najviac práce máme koncom mesiaca keď končí väčšine ľudom nájomná zmluva a treba s tým počítať.

 

Na čo sa pripraviť pred sťahovaním?

Najskôr sa zbavte vecí, ktoré už nepotrebujete. Dajte ich na charitu, predajte ich alebo jednoducho vyhoďte, ušetríte si tak zbytočné balenie vecí ktoré už nepotrebujete a nechcete. Ak nemáte už dostatok času na zbavenie sa týchto vecí tak mi sa o ne postaráme (Vypratávanie Bratislava, Vypratávanie Banská Bystrica). Drobnejšie veci zbaľte do krabíc na základe nášho predchádzajúceho článku: Ako sa pripraviť na sťahovanie?

Pred začiatkom balenia vecí do krabíc sa uistite že nie sú poškodené a sú pevne zlepené. Na sťahovanie je ideálne použiť krabice menšej a strednej veľkosti, sú pevnejšie. Krehké veci ako (ako hygienické potreby, kozmetika, kuchynské riady) Nezabudnite dôkladne označiť ako KREHKÉ.

 

Odpojte zariadenia a obaľte

Všetok nábytok vyprázdnite a zbaľte obsah do krabíc. Vyberte všetky zásuvky a časti čo by pri sťahovaní mohli vypadnúť. Ideálne je demontovať nábytok. Ak na demontáciu si sami netrúfate alebo nemáte na to dostatok času, naši skúsený pracovníci vám s tým radi pomôžu, ale treba počítať že čas pri rozoberaní nábytku treba zaplatiť.

 

Uskladnite si veci u priateľov

Potrebujete sa vysťahovať a nemáte ešte kľúče od nového bývania? Požiadajte svojich priateľov či môžete dočasne sa ubytovať zo svojimi vecami u neho. Ušetríte tak financie za skladovanie nábytku u sťahovacej firmy.

 

Čo s masívnym nábytkom a krehkými predmetmi?

Máte doma piano, klavír, trezor starú skriňu po babičke? Tu sa pravdepodobne nevyhnete poplatku za sťahovanie bremena. Ale aj tu platí čím menšie častí tým lepšie.

Menšie a krehké veci dôkladne samostatne zabaľte do novín alebo fólie aby sa pri preprave nepoškodili a uložte ich do krabíc. Krabice označte ako krehké aby sme pri sťahovaní vedeli že na danú krabicu nemôžeme nič položiť. Upozornite pracovníkov sťahovacej služby, aby na ne dávali zvýšenú pozornosť.

 

Ako si vypočítať cenu za sťahovanie?

Cena sťahovania vždy závisí od mnohých faktorov: počet izieb, potrebného času, náročnosti zariadenia, vzdialenosti a rôznych iných parametrov. Niektoré sťahovacie firmy si účtujú príplatok ak sa v dome alebo byte nenachádza výťah, preto voľte firmy ktoré tento príplatok nemajú. Vo väčšine sťahovacích firiem platí že čím väčšia firma tým väčšia cena.

Ak plánujete presťahovať byt či dom alebo ťažké a nadrozmerné zariadenia sa môže stať u menších sťahovacích firiem že nebudú môcť vaše sťahovanie realizovať z dôvodu malej kapacity. U nás sa nemusíte obávať takýchto problémov, my sa nezľakneme ani veľkého množstva vecí ani sťahovania celej firmy.