Sťahovanie v zime: Na čo by ste si mali dávať pozor

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Zvyčajne je vianočné a zimné obdobie čas pohody a pokoja. Čaká vás však chtiac-nechtiac sťahovanie? Potom pravdepobne až také pokojné toto obdobie nebude, ale my vám prezradíme, na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa budete sťahovať práve v zime.

  1. Sťahovanie Bratislava – v hlavnom meste to bude o niečo ťažšie. Dopravná situácia nie je vždy v Bratislave ideálna, a to práve počas zimy, keď si musia všetky autá dávať o niečo väčší pozor z dôvodu poľadovice či snehu. Práve tu je doprava pravdepodobne najhustejšia, preto si treba vybrať obdobie zimy, ktoré budete pravdepodobne menej náročné. Neodporúčame obdobie pred sviatkami, keď sa budú všetci niekam ponáhľad. Naopak, vhodnejšie obdobie pre vás bude buď medzi sviatkami, keď je situácia v hlavnom meste omnoho pokojnejšia. Vhodné obdobie pre vás môže byť tiež začiatok roku alebo obdobie zimných prázdnin, kedy budú cesty taktiež prázdnejšie.
  2. Budete potrebovať viac oblečenia – v procese prenášania a vynášania kufrov či krabíc sa určite tiež zapotíte. To môže byť zradné práve počas zimy. Nepodceňujte však teplé oblečenie aj keď budete vychádzať a vchádzať dnu. V kombinácii s vaším rozhorúčeným telom to nemusí skončiť úplne dobre. Zaobstarajte si radšej termo oblečenie, ktoré budete vhodným partnerom, keď sa budete presúvať z miesta na miesto.
  3. V zime budete mať menej svetla – myslite na to najmä vtedy, ak sa budete sťahovať a baliť po vašej práci. Pri dennom svetle sa balí oveľa lepšie, snažte sa využiť na vaše sťahovanie voľný víkend. Rovnako treba počítať s tým, že cez zimu prichádza s tmou únava rýchlejšie, preto je potrebné začať čím skôr počas vášho dňa.
  4. Bez šmyku a zranenia – v zime sú prístupové cesty klzké a v tom horšom prípade aj pod vrstvou snehu. Keď teda príde k vynášaniu a vnášaniu vašich vecí, najprv si odhrabte sneh tak, aby ste sa mohli bez problémov pohybovať. Berte si naraz radšej menej vecí než by ste mali riskovať akýkoľvek úraz. To by za to rozhodne nestálo. Pod vstvou snehu sa môže nachádzať aj skrytý ľad a úraz by určite nebol príjemný. Tiež si vyčistete príjazdovú cestu, aby ste bez problémov mohli priparkovať svoje auto.
  5. Zachovajte svoje podlahy čisté – cez zimu pri neustálom vchádzaní a vychádzaní môžu dostať zabrať aj vaše podlahy na novom či na starom mieste. Vybavte sa preto igelitom alebo krabicami a ušetrite si tak čas s čistením. Taktiež nestojí za to, aby ste si zničili vaše koberce a to hlavne v tom prípade, ak sa rozhodnete neprezúvať sa.
  6. Nezbaľte si to, čo potrebujete – myslite na to, že cez zimu budete potrebovať klasické veci, ako je, napríklad, škrabka na okno auta, lopata na odhrabávanie snehu, niekoľko vrstiev teplého oblečenia. Toto všetko nechajte po ruke tak, aby ste to nemuseli hľadať.
  7. Prácu nechajte radšej na odborníkov – manipulácia s krabicami a kuframi, nehovoriac o nábytku, je cez zimu oveľa náročnejšia. Preto je omnoho lepšie, ak túto prácu necháte na odborníkov a objednáte si sťahovaciu firmu. Môže sa vám totiž veľmi jednoducho stať, že si takýmto spôsobom poškodíte svoju elektroniku či nábytok. V zime sa totiž môže vďaka snehu ľahko premočiť. Sťahovacia firma si teda poradí so všetkými týmito nástrahami a sťahovanie bude pre vás zrazu jednoduchšie, hoci aj cez zimu.