Ako sa počas sťahovania nezblázniť

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Uvažovali ste už niekedy nad tým, čo je všetko počas sťahovania potrebné absolvovať? Ak ste sa ešte nikdy nesťahovali, pravdepodobne si to ani neviete celkom dobre predstaviť. Sťahovanie je náročný proces, ktorý zvyčajne absolvujeme popri práci či povinnostiach s deťmi. V tom lepšom prípade si môžete zobrať v práci dovolenku a plne sa na sťahovanie sústrediť. Avšak v oboch prípadoch vás čaká množstvo nie práve príjemných činností.  

Najdôležitejšie je, aby ste si na sťahovanie vyhradili dostatočný čas a naplánovali ho. Zrejme to nebude také rýchle, ako si myslíte. Prejdite sa po vašom byte či dome a porozmyšlajte, čo všetko musíte zbaliť. Chcete so sebou zobrať všetko alebo len niektoré veci? Rozhodli ste sa, že v rámci sťahovanie tiež pretriedite svoje oblečenie? V tom prípade naozaj rátajte s tým, že to také rýchle nebude. Rozdiel je tiež v tom, či sťahujete celú svoju rodinu, sťahujete sa s priateľom či priateľkou alebo máte na starosti iba seba.

Ak sa nesťahujete po prvý raz, pravdepodobne už budete mať istú prax a viete, čo vás čaká. Ak si tiež viete prispôsobiť vaše sťahovanie podľa sezóny, bude to pre vás lepšie. Ľahšie sa vám budete sťahovať v lete než v zime z viacerých dôvodov, a to či už z dôvodu priaznivejšieho počasia, svetla či tepla vonku. Tiež si podľa možnosti môžete vybrať obdobie, ktoré je menej rušné. To bude platiť najmä v prípade sťahovania Bratislava. Obdobie prázdnin či leto bude vhodné, ak sa potrebujete do vášho budúceho obydlia dlhšie presúvať autom.

Tiež nezabudnite na to, že na sťahovanie budete potrebovať dostatočné množstvo krabíc, tašiek a obalového materiálu. Vybavte sa ním dopredu. Ak budete mať auto s dostatočným úložným priestorom, nebude problém sa rozganizovať aj do menších krabíc, takže budete mať prehľad, kde čo hľadať. Je dobré si tiež na krabice napísať, čo sa v nich nachádza. Zbytočne sa teda ani pri balení neponáhľajte. Rozhodne to uľahčí vás čas pri následnom vybaľovaní. Nie je nad to, keď budete vedieť, kde máte čo vyložiť. Tiež si nechajte po ruke niekoľko základných vecí, ako sú hygienické potreby, uteráky, oblečenie podľa sezóny – určitý čas totiž potrvá tiež, kým sa úplne vybalíte. V neposlednom rade myslite tiež na to, že bude potrebné odhlásiť vaše predchádzajúce služby a prihlásiť nové služby. Nechcete predsa, aby vám zbytočne chodili ďalšie nedoplatky.

Úkonov, na ktoré je potrebné myslieť, keď sa idete sťahovať je teda rozhodne dosť. Zrejme aj zažijete okamihy, kedy vám bude doslova na zbláznenie. Sťahovanie je z určitého pohľadu aj skúška vašich organizačných schopností. Ak si však na to príliš netrúfate, prípadne naozaj nemáte dostatok času na vaše sťahovanie, určite sa obráťte na kvalitnú sťahovaciu službu, ktorá vám s vaším sťahovaním pomôže. Spoločnosti na sťahovanie ponúkajú svoje skúsenosti a služby od balenia, manipulácie až po vybaľovanie. Ušetríte si tým pádom veľa fyzickej energie, stresu a v konečnom dôsledku aj času. Ďalšou výhodou je to, že sťahovacia firma si bez problémov poradí aj s väčším nábytkom, čo môže rozhodne prinášať istú komplikáciu do vášho sťahovania. Ak nežijete v domácnosti sám, a teda sťahovanie sa týka vašej celej rodiny vrátane detí, ani dobrá organizácia nemusí jednoznačne zaručiť, že sa presťahujete hladko. Jednoznačne sú však cesty, ako si celý tento proces uľahčiť.