5 tipov, ako sa sťahovať s domácim miláčikom

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Vaše sťahovanie je vždy jednoduchšie, pokiaľ sa týka len vás. Ak sa však chystáte sťahovať aj s niekým ďalším, celý tento proces môže byť o niečo náročnejší. A týka sa to aj domácich miláčikov.

Sťahovanie v rámci Slovenska prebieha z rôznych dôvodov. Môže ísť, napríklad, o sťahovanie Bratislava alebo Banská Bystrica, čiže sťahovanie do miest Bratislava či Banská Bystrica alebo do niektorého z iných miest Slovenska. V prípade, že sa chcete presťahovať, vždy zvážte tiež oslovenie sťahovacej firmy. Sťahovacie služby sú obzvlásť užitočné najmä v prípade, ak potrebujete presťahovať veľa vecí, prípadne tiež nábytok aj spotrebiče. Sťahovaciu službu oceníte práve aj v prípadoch, ak sa potrebujete presťahovať do iného mesta. Sťahovacia firma vám pomôže presunúť všetky vaše veci bez problémov a vašej námahy. Ak máte domáceho miláčika, musíte tiež myslieť na neho. Niektoré zvieratá sú menej náročné, iné sú náročnejšie. Ak máte rybičky, škrečka alebo iné menšie zvieratko, jeho presťahovanie by nemal byť problém. Tu je však niekoľko tipov, ak máte náročnejšieho domáceho miláčika.

  1. Presťahujte sa spolu s ním – to znamená, že pokiaľ plánujete istý čas ostať ešte na pôvodnom mieste, kým sa vaše veci budú presúvať na nové miesto, alebo opačne, nech vaše zviera ostáva tam, kde vy. Pritom nezáleží, či sa jedná o psa, mačku alebo o hada. Takto svojho domáceho miláčika zbavíte akéhoľvek stresu zo sťahovania a zo zmeny, pretože bude stále pri vás.
  2. Nezabudnite na dostatočné zásoby – keď sa sťahujete, je pravdepodobné, že nebudete mať dostatočný čas na to, aby ste sa zásobili krmivom, pilinami alebo čímkoľvek, čo vaše zviera bežne potrebuje. Preto si spravte väčšie zásoby vopred, aby ste počas procesu sťahovania nemuseli utekať do najbližších chovateľských potrieb.
  3. Zoberte mu jeho obľúbené hračky či pelech – hoci sa to nezdá, aj zviera vníma zmenu a nepoznaný priestor. Kým dovtedy sa pohyboval na miestach, ktoré už dobre poznalo, zrazu príde do niečoho nového. V prípade psa či mačky mu teda zoberte určite aj jeho obľúbený pelech, hračky či čokoľvek, čo mu je dobre známe. Ak nájde aspoň niečo, čo dobre pozná, bude sa cítiť istejšie.
  4. Ak nemáte, zaobstarajte si vhodnú prepravku – v žiadnom prípade neprepravujte rybičku v sáčku, psa iba na vodítku a vašu mačku v rukách. Celá situácia by sa vám mohla vymknúť spod kontroly. Je potrebné, aby ste na proces sťahovania mali vždy na zviera vhodný priestor na prepravu. Rátajte s tým, že tam bude musieť zviera vydržať niekoľko minút až hodiny. Zaobstarajte mu dostatočné veľkú prepravku, ktorá bude pohodlná tak pre vás aj pre vaše zviera.
  5. Nenechajte na novom mieste zviera samé – hoci sa to nie vždy dá, v prvé dni sa snažte nenechať vášho psa či mačku na novom mieste samé. Poskytnite mu čas na to, aby si na nový priestor zvykol.