Skúsenosti zo sťahovania, nástrahy na ktoré si dať pozor

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Aj keď si vaše sťahovanie dobre vopred naplánujete, môžete sa stretnúť často krát s niekoľkými nástrahami, ktoré vám môžu takpovediac skomplikovať život. Ak sa chystáte sťahovať po prvýkrát, určite si prečítajte tento článok, v ktorom vás upozorníme na to najdôležitejšie, s čím sa môžete stretnúť. Na sťahovanie sa treba totiž vždy dôkladne pripraviť. Úplne najčastejší prípad sťahovania prebieha v meste Bratislava, a teda je sťahovanie Bratislava celkom typické. V iných menších mestách je menej frekventované.

Sťahovať pritom nemusíte iba domácnosť, ale častým javom je aj sťahovanie firmy. Nástrahy, s ktorými sa môžete stretnúť, môžu byť v oboch prípadoch podobné. V prvom rade si dávajte pozor na to, aby ste si na sťahovanie vyčlenili dostatočne dlhý čas. S takmer maximálnou spoľahlivosťou vám môžeme zaručiť, že vám sťahovanie reálne zaberie viac času než očakávate. Prečo je to tak?

Ak sa chcete presťahovať efektívne a dobre, je vhodné si všetko zabaliť tak, aby ste to vedeli aj vhodne vybaliť. Ak sťahujete celú domácnosť, je potrebné si uvedomiť, že vecí, ktoré máte, je veľké množstvo, hoci sa to možno nezdá. Ideálne je, ak si jednotlivé krabice a iné obalové materiály označíte nápismi tak, aby ste sa vedeli orientovať, kde máte čo zbalené.

Druhou dôležitou nástrahou je, že pri sťahovaní hrozí jednotlivým predmetom poškodenie. Preto sa uistite, že máte všetko, a to predovšetkým krehké predmety, dobre zbalené. Môžu to byť zrkadlá, obrazy, kuchynský riad, sochy a iné podobné predmety. Úplne ideálne je, ak budete sťahovanie realizovať so sťahovacou spoločnosťou, ktorá disponuje obalovými materiálmi a tiež personálom, ktorý vám všetko bezpečne prenesie.

Ďalšou podobnou nástrahou môže byť tiež sťahovanie ťažkých bremien. Za ťažké bremená sa považujú veľmi ťažké predmety, ako je, napríklad, elektronika typu chladnička, práčka, ale aj klavír, či trezor a ďalšie podobné predmety, ktoré sú v každej domácnosti a firme. Pokiaľ neviete správne zaobchádzať s tými predmetmi, veľmi ľahko sa môže stať, že sa zničia, spadnú alebo sa inak poškodia pri manipulácii.

V neposlednom rade si tiež dávajte pozor aj na počasie. V závislosti od ročného obdobia môžu hroziť určité nástrahy, ktorým je lepšie sa vyhýbať. Ak sa sťahujete v zime, určite si dávajte pozor na to, aby ste sa nezradili na zmrznutom snehu alebo ľade vonku. V lete môže nastať opačný problém, a tým je fakt, že je potrebné sa dobre hydratovať, natierať sa vonku pri prenášaní vecí opaľovacím krémom a dávať si pozor na letné búrky.

Určite je dôležitým faktorom pri vašom sťahovaní aj náklad, ktorý do sťahovania investujete. Tu si dajte pozor, aby ste sa neprerátali. Ak máte množstvo vecí, ktoré budete potrebné prenášať a máte len malé auto, bude potrebné sa vrátiť viackrát. Náklady na pohonné hmoty sa môžu teda vyšplhať oveľa vyššie, ako na prenájom väčšieho auta alebo firmy, ktorá vám veci prenesie. Tiež sa môžu veci pri manipulácií poškodiť. Toto všetko sú malé detaily, na ktoré sa treba určite pri sťahovaní zamerať.

V prípade firiem je ešte jedna veľmi dôležitá nástraha, s ktorou sa môžete pri sťahovaní stretnúť. Budete sťahovať tiež množstvo hardvéru a jeho sťahovanie nie je úplne jednoduché. Určite si teda dávajte pozor, aby ste nič nepoškodili a nezabudli na žiadne káble. Dostatočne včas tiež informujte všetkých zamestnancov o potrebnej zmene.

Pri sťahovaní je teda dôležité predovšetkým predvídať. Nie je to jednoduchý proces, ale s dobrou prípravou to určite zvládnete.