Sťahovacia firma vs Sťahovák, živnostník

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Ak ste sa svoje sťahovanie rozhodli realizovať pomocou sťahovacej služby, môžete to realizovať rôznymi metódami, avšak v zásade sú tu dve základné možnosti. Tými možnosťami je sťahovanie realizované sťahovacou firmou a na druhej strane môžete sťahovanie realizovať aj prostredníctvom živnostníka, takzvaného sťahováka. Ktorá možnosť je lepšia a aké výhody nevýhody sa spájajú s jednotlivými alternatívami? To všetko zistíte po prečítaní tohto článku.

Menšie spoločnosti a živnostníci sú väčšinou jednou osobou, ktorí realizujú všetky činnosti spojené so sťahovaním, a to od spracovania objednávky, cez komunikáciu so zákazníkom až po samotnú realizáciu. Ak je živnostník šikovný, väčšinou má aj viac zákaziek, a tým pádom môže byť problém s jeho flexibilitou pri realizovaní potrebnej obhliadky či pri samotnom sťahovaní. V porovnaní s tým má sťahovacia firma viac možností, viac personálu, a preto sa vám dokáže lepšie prispôsobiť nielen, čo sa týka vašich požiadaviek, ale aj čo sa týka vášho času.

Napríklad, sťahovacia spoločnosť MIMA disponuje s personálom, ktorý má dlhoročné a skvelé skúsenosti so sťahovaním, čo je v tomto prípade veľmi dôležité. Určite nechcete, aby sa vám pri sťahovaní, napríklad, niečo pokazilo.

Ďalším rozdielom medzi sťahovacou firmou a živnostníkom – sťahovákom je to, že jeden človek je zvyčajne viazaný na jedno miesto. Ak si teda budete hľadať živnostníka v rámci istého mesta, musíte sa poobzerať po ponuke živnostníkov v rámci daného mesta. Oproti tomu majú sťahovacie firmy oveľa viac možností a vedia vám zabezpečiť sťahovanie v rôznych mestách. Spoločnosť MIMA má svoje pobočky až v 22 mestách, a preto vám dokážu zabezpečiť sťahovanie kdekoľvek, dokonca aj za hranicami Slovenska. Realizujú sťahovanie Bratislavasťahovanie Banská Bystrica, ale okrem toho vám dokážu zabezpečiť sťahovanie aj v ktoromkoľvek inom meste.

V neposlednom rade je dôležité zamyslieť sa aj nad cenou. Mohlo by sa zdať, že ponuka živnostníka bude lacnejšia ako ponuka sťahovacej firmy. Ale opak je pravdou. Živnostníci majú zvyčajne o niečo drahšie služby z toho dôvodu, že nedisponujú takými širokými možnosťami ako firmy, nenakupujú také množstvo materiálu a nie sú tak flexibilní. To im bráni v tom, aby si stahovovali svoje ceny nižšie. Samozrejme, všetko závisí od konkrétnej firmy, pretože niekedy môže byť cenová ponuka živnostníka naozaj o niečo nižšia. Pri rozhodovaní si však overte, že v cene je, napríklad, aj cenová obhliadka alebo poistenie majetku.

Všetko je teda otázkou konkrétnej ponuky. Niekedy vám môže lepšie vyhovovať spolupráca so živnostníkom a v iných prípadoch spolupráca s väčšou firmou. Vždy však platí, že má sťahovacia firma viac možností, ktoré budú vyhovovať vašim potrebám.