Ako zvoliť tú správnu sťahovaciu firmu?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Čaká vás sťahovanie? Tento proces je náročnejší alebo menej náročný predovšetkým podľa toho, či sa sťahujete sám alebo s celou svojou rodinou, to znamená, či máte aj dieťa alebo deti. Najmä od toho závisí, koľko máte vecí a ako dobre musíte celú logistiku premyslieť. Ľudia sa najčastejšie sťahujú v našom hlavnom meste, čiže sťahovanie Bratislava je jedno z najpopulárnejších. Niekedy sa obyvatelia sťahujú do hlavného mesta, v niektorých prípadoch v rámci neho, avšak taktiež je populárne sťahovanie do iných menších miest, ktoré majú mnoho výhod. Ako, napríklad, sťahovanie Banská Bystrica, čiže sťahovanie do tohto mesta či mnohých iných miest Slovenska.

Keď sa rozhodnete sťahovať sa, jednou z možností, ktorú si môžete zvoliť, je využiť služby sťahovacej firmy. Hlavne ak ide o sťahovanie nábytku, externý partner, ktorý vám so všetkým pomôže, bude pre vás obrovskou výhodou. Na trhu je niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú tento typ služieb, ale nie všetky služby sú pri všetkých spoločnostiach na rovnakej úrovni. Podľa čoho si zvoliť tú správnu sťahovaciu firmu?

V prvom rade zvažujte dostupnosť. Podľa toho, kam sa budete sťahovať, sú vám niektoré spoločnosti schopné zabezpečiť servis v ktoromkoľvek meste, iné majú pokrytie len v niektorých mestách. Je to veľmi dôležité aj z toho dôvodu, že niektoré firmy si účtujú tiež dodatočné ceny za prepravu ku vám.

V druhom rade je veľmi dôležitá profesionalita danej spoločnosti. Sledujte, či má firma referencie na svojej webstránke. Už táto informácia je znak toho, že spoločnosť pristupuje ku svojim zákazníkom férovo a individuálne. Ak má daná sťahovacia firma so sťahovaním dostatočné skúsenosti, nebude problém zvládnuť akékoľvek sťahovanie nábytku či bremien. A v neposlednom rade s ňou tiež úzko súvisí aj profesionalita celého personálu. Keď budete mať okolo seba spoľahlivý tím, sťahovanie pôjde ľavou-zadnou.

Tiež sa zamyslite nad tým, s ktorými činnosťami potrebujete pomôcť. Ak máte skutočne veľa vecí, ktoré potrebujete sťahovať, správna sťahovacia firma vám dokáže pokryť všetky činnosti – od cenovej ponuky a spracovania objednávky, balenia, nakládky, prepravy a vybaľovania. Nemusíte sa teda zamýšľať nad tým, ako daný nábytok alebo veci zabalíte, pretože všetko vybavia za vás. Nie všetky spoločnosti však poskytujú všetky druhy služieb, preto si to radšej overte. U tých lepších však môžete počítať so všetkými činnosťami, vrátane sťahovania ťažkých bremien, vypradávaním, sťahovaním či so službou nákladné taxi.

V neposlednom rade bude pre vás faktom rozhodovania určite aj cena. Ceny sťahovacích firiem sú viac či menej podobné, ale nie vo všetkých prípadoch dostane rovnaký druh servisu za podobnú cenu. Preto by cena nemala byť jediný faktor, na základe ktorého sa budete rozhodovať. Niektoré sťahovacie firmy majú rôzne cenník, kde sú ešte zvlášť spoplatnené kilometre za výjazd, za poschodia (napríklad, pri sťahovaní nábytku v bytovom dome) či za ťažké bremená. Vždy sa spýtajte na tieto detaily a poplatky, aby ste vedeli, s čím počítať. Počiatočná cena môže byť teda na začiatku v niektorých prípadoch nižšia, ale nakoniec sa vyšplhá na oveľa vyššiu sumu v závislosti od poplatkov. Ak si zvolíte tú správnu kombináciu pomeru ceny, profesionality a druhu služieb, určite pre vás bude sťahovanie oveľa jednoduchšie. A to najmä v prípade, že ho potrebujete realizovať veľmi rýchlo.