Sťahovanie klavíru, chladničky a iných bremien, načo si dať pozor?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

So sťahovaním sa častokrát spája nielen sťahovanie bežných vecí, ktoré je potrebné zbaliť a následne vybaliť na novom mieste. Mnohokrát je súčasťou sťahovania aj presúvanie rôznych ťažkých predmetov, ako môže byť, napríklad, chladnička, gauč, klavír alebo iné bremená. Tieto predmety sú veľmi ťažké a či už bývate v dome alebo v paneláku, je veľmi náročné tieto predmety presúvať. Nehovoriac o tom, že je dôležité dať si pozor na to, aby sa vám pri presúvaní nepoškodili. Na čo si určite pri ich sťahovaní dajte pozor?

  1. Predíťte ich poškodeniu

Ak realizuje sťahovanie bremien svojpomocne, zrejme s tým nemáte predchádzajúce skúsenosti. Hlavne z toho dôvodu je potrebné dať si veľký pozor, aby ste ich nepoškodili. Stačí malý okamih a chladnička môže spadnúť a rozbiť sa. Tiež si dávajte pozor pri ich prenášaní autom. Neodborná manipulácia môže výrazne skomplikovať celý proces, preto určite zvážte sťahovanie bremien prostredníctvom sťahovacej firmy.

  1. Dajte si pozor na úraz

Nemenej dôležité je tiež to, aby ste si neublížili pri sťahovaní vy. Sťahovanie Bratislava alebo sťahovanie Banská Bystrica, či v akomkoľvek inom meste – v každom z nich sa obyvatelia sťahujú do domov či iných bytov a pri prenášaní ťažkých bremien sa môžete stretnúť s prekážkami, ako sú schody či malé priestory. Ak na sťahovanie využijete sťahovaciu spoločnosť, bude celý proces oveľa jednoduchší, a to z toho dôvodu, že personál takejto spoločnosti má skúsenosti s prenášaním ťažkých bremien, a preto ich presunú na nové miesto oveľa jednoduchšie a bezpečnejšie.

V inom prípade by sa vám predmet mohol pri prenášaní vyšmyknúť alebo spadnúť a tak by vám mohol veľmi jednoducho spôsobiť úraz.

  1. Dajte si pozor na poškodenie verejných a spoločných priestorov

V praxi sa tiež bežne stáva, že bývajú poškodené aj verejné priestory či časti, ktoré nie sú vo vlastníctve sťahujúceho. Stáva sa to najmä vtedy, keď sa obyvatelia sťahujú v panelákoch alebo bytových domoch. Bremená sú ťažké a veľké, preto môžu jednoducho spôsobiť určité poškodenia, ryhy či rozbitia. Ak chcete ušetriť dodatočné náklady, radšej si dávajte tiež pozor na poškodenie miest, kde sa budete s ťažkým bremenom pohybovať.

Samozrejme, riziko nekončí tým, že daný predmet naložíte do vozidla. Ak počas prenášania sa môžu vyskytnúť určité komplikácie, a to najmä v prípade, ak nemáte bremeno dostatočne zaistené. Samozrejme, následne je potrebné chladničku či klavír zase vyložiť na novom mieste. V neposlednom rade si tiež dávajte pozor na to, koľko času chcete s prenášaním takého bremena tráviť. Bez predchádzajúcich skúsenosti sa z takéhoto sťahovania môže stať činnosť na celý deň. Ak nedisponujete dostatočne veľkým autom, do ktorého bremeno naložíte, je tiež potrebné myslieť na to, že si budete musieť auto požičať. Ak sa však chcete radšej spoľahnúť na to, že váš ťažký pred sa nepoškodí neodbornou manipuláciou, ušetríte svoj čas a predídete tiež potenciálnemu úrazu, je vhodnejšie zvážiť spoluprácu so sťahovacou spoločnosťou, ktorá všetko vybaví podľa vašich očakávaní a požiadaviek. Ťažké bremená sú mimoriadne náročné na sťahovanie a je viac než pravdepodobné, že by nebolo ľahké si s nimi poradiť.