Najčastejšie problémy pri sťahovaní

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Sťahovanie by síce mohlo vyzerať na prvý pohľad ako zábava, ale nie vždy je táto aktivita vítaná, niekedy však nevyhnutná. Samozrejme, je veľký rozdiel v tom, či sa sťahujete sám alebo potrebujete presťahovať celú vašu rodinu. Tiež prípadné problémy ovplyvňuje, či sťahujete domácnosť alebo ide o sťahovanie firiem. Populárne je sťahovanie predovšetkým vo väčších mestách, kde si ľudia častokrát vyhľadávajú lepšie podmienky na bývanie alebo sa sťahujú z rôznych iných potrieb. Preto je najviac frekventované hlavne sťahovanie Bratislava. To znamená, že sa ľudia môžu sťahovať priamo v rámci nášho hlavného mesta alebo do hlavného mesta. V súčasnosti sú ako destinácia, kam sa ľudia sťahujú, populárne aj okolité obce v blízkosti Bratislavy. Ľudia sa však sťahujú aj v iných mestách, napríklad, je populárne sťahovanie Banská Bystrica alebo sťahovanie do iných miest. Pri sťahovaní sa však môže vyskytnúť množstvo komplikácií a problémov, ktoré ovplyvnia hlavne čas a energiu, ktoré do sťahovania musíte vložiť. Sú to tieto:

  1. Nedostatok materiálu a tašiek na balenie

Treba myslieť na to, že všetky veci, techniku a zariadenie je potrebné do niečoho s baliť. Ak sa sťahujete sám, nemusí to byť taký veľký problém, ale v prípade rodiny a detí je to už o niečo komplikovanejšie. Nespoliehajte sa na to, že nemáte príliš veľa vecí, pretože treba rátať s tým, že bude potrebné sťahovať úplne všetko. Mnohokrát vzniká ďalší problém z dôvodu, že neviete presne, kde ste čo zbalili. Predstavte si, že budete mať množstvo škatúľ a tašiek a keď ich konečne presuniete na nové miesto, ideálne je začať vybaľovať všetko presne tam, kam treba.

Ak teda nebudete mať správnu organizáciu vo vašich škatuliach či vreciach, môže vám to výrazne skomplikovať celý proces a hlavne čas, ktorý so sťahovaním strávite.

  • Kapacita auta alebo žiadne auto

Čo je nemenej dôležité je fakt, že všetky veci, ktoré potrebujete presťahovať, je potrebné naložiť a preniesť na nové miesto. Myslite na to, že budete určite potrebovať auto. Bez neho to určite nezvládnete. Mnohokrát, hlavne v prípadoch, kedy sťahujete aj nábytok, spotrebiče, prípadne ťažké bremená, firemné počítače, a podobne, vám osobné auto stačiť nebude. Potrebujete minimálne dodávku alebo nákladné auto. Vďaka tomu opäť ušetríte množstvo času a nebudete musieť sťahovať veci na viackrát.

  • Sťahujete príliš veľa vecí bez sťahovacej firmy

Ľudia si mnohokrát myslia, že pokiaľ si budú celé sťahovanie realizovať sami, ušetria peniaze. Nakoniec to i tak častokrát vyústi do spolupráce so sťahovacou firmou. Prečo je to tak? Keď sťahovanie realizujete vo vlastnej réžií, zaberie vám veľa viac času. Počas tohto času vaša firma nefunguje alebo musíte mať dovolenku. Sťahovacia spoločnosť je schopná pre vás zabezpečiť balenie, materiál, naloženie, sťahovanie ťažkým bremien, prevoz aj vybalenie. Vaše sťahovanie aj celková vynaložená energia sa tak výrazne skráti.

  • Máte na sťahovanie príliš málo času

Sťahovanie vám zaberie čas. S tým je potrebné počítať. V každom prípade si na sťahovanie vyhraďte viac času, než by ste chceli. Väčšinou býva tento proces viac zdĺhavý než predpokladáte. Ako sme spomínali, čas na sťahovanie môžete výrazne skrátiť, ak sa budete sťahovať so špecializovanou firmou.

  • Neviete, ako s vecami správne manipulovať

Ďalším problémom môže byť tiež sťahovanie veľkých predmetov, nábytku, počítačov alebo ťažkých bremien. Dávajte si na to mimoriadny pozor, pretože nesprávnou manipuláciou môžete nábytok aj spotrebiče zbytočne poškodiť. Vždy je lepšie nechať prepravu aj nakladanie ťažkých vecí na odborníkov.

Ak sa chystáte sťahovať, zamerajte sa na to, aby mal celý tento proces čo najhladší priebeh. Dôkladnou prípravou a výberom sťahovacej firmy si uľahčíte množstvo činností spojených so sťahovaním.