Cena za sťahovanie nábytku – Faktory, ktoré zavážia

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Nábytok je niečo, čo sa sťahuje pomerne náročne. Kým oblečenie a ďalšie veci presťahujete pomerne jednoducho, hoci si aj tie vyžadujú množstvo krabíc na zabalenie, s nábytkom je to o niečo komplikovanejšie. Hlavne pokiaľ bývate, napríklad, v bytovom dome bez výťahu. Avšak, všetko sa dá bez väčších komplikácií zariadiť. Ak sťahujete nábytok, môžete si na to zabezpečiť sťahovaciu spoločnosť. Sťahovacia spoločnosť má so sťahovaním akékoľvek nábytku množstvo skúseností, preto nehrozí, že by sa vám nábytok poškodil, čo by sa práve mohlo stať pri vlastnej manipulácií. Od čoho závisí v konečnom dôsledku cena za sťahovanie nábytku?

  1. Od toho, čo sťahujete

V prvom rade samotnú cenu ovplyvňuje to, čo sťahujete. Ak ide o ťažké bremená, ktoré majú zväčša nad 60 kilogramov, väčšina sťahovacích firiem práve na ne uplatňuje samostatný cenník. Môže ísť, napríklad, o ťažké sochy, prípadne niektoré kusy nábytku. Ťažké bremená majú samostatný cenník preto, lebo ich nie je možné prenášať bežnou formou, ale na ich prenos sú potrebné hydraulické a mechanické zariadenia, vďaka ktorým sa bremeno prenáša. Každá firma vám pred sťahovaním vykoná obhliadku, ktorá je už mnohokrát zahrnutá v cene. Na základe nej budete presne vedieť, koľko budete za nábytok platiť.

  • Poschodia či doprava k vám

Treba si tiež dávať pozor na to, že niektoré firmy si účtujú aj dopravu k vám, pokiaľ bývate mimo miesta ich sídla. Preto si túto informáciu radšej vopred preverte. Takmer každá firma si tiež účtuje dodatočné poplatky za to, ak je potrebné sťahovať nábytok, ktorý sa nachádza v bytovom dome na vyššom poschodí. Buď je doplatok jednotný alebo sa zvyšuje vzhľadom na počet poschodí. Toto je však celkom bežná praktika, pretože hlavne v prípade, ak nie je možné nábytok prepraviť výťahom, je pomerne komplikované ho dostať naprieč poschodiami. Napriek tomu sťahovacia spoločnosť presne vie, ako takýto nábytok prenášať.

  • Preprava

Samozrejme tiež zaváži, kam potrebujete daný nábytok sťahovať a aká je to vzdialenosť. Platí, že čím je vzdialenosť väčšia, tým je aj poplatok vyšší. Niekedy sa stáva, že potrebujete nábytok iba naložiť a vyložiť, ale prepravu si dokážete zabezpečiť aj sami. Týmto spôsobom síce dokáže ušetriť nejaké náklady, ale nie váš čas, pretože ak nedisponujete veľkým autom, bude si ho potrebné ísť požičať. Navyše, sťahovania firma aj počas prepravy nábytkov zabezpečí, aby sa nič nepoškodilo. Nábytok sa zvyčajne upevňuje ku stene alebo ku podlahe.

  • Ďalšie poplatky

Vždy si presne prečítajte, čo konkrétne je v cene sťahovania a čo nie. Niektoré sťahovacie firmy si účtujú tiež ďalšie poplatky za sťahovanie cez víkend alebo počas sviatkov, takže si treba vopred premyslieť, ktoré dni sú pre vás na sťahovanie dôležitejšie. Tiež sa väčšinou účtujú dodatočné poplatky v prípade, ak sa sťahujete do zahraničia, čo je však viac než bežné. Pamätajte tiež na to, že ak sa jedná o veľmi hodnotný nábytok, je lepšie pre istotu myslieť aj na poistenie. To majú tiež niektoré zo spoločností zahrnuté v cene, avšak nie všetky.

Sťahovanie nábytku je činnosť, ktorá je pomerne bežná. Mnohokrát sa stáva, že chceme v domácnosti alebo vo firme niečo vymeniť alebo zmeniť a práve nábytok je pomerne častým artiklom. V prípade nábytku skutočne nezáleží na tom, či sa jedná o sťahovanie Bratislava alebo sťahovanie Banská Bystrica – v každom meste môže byť pomerne časté.